MARKA DS I 21. EDYCJA “CHOINKI DESIGNERÓW”

Tuż po ogłoszeniu Manifestu Wolności w mediach społecznościowych, Marka DS prezentuje Choinkę Wolności, specjalnie zaprojektowaną na 21. edycję wydarzenia „Choinka Designerów”

Choinka Wolności to wyjątkowe dzieło, będące wyrazem nieograniczonej kreatywności, możliwej dzięki zastosowaniu projektowania parametrycznego i druku 3D. Jest owocem prac zespołu stylistów Marki DS i została wytworzona z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

 

“Choinka Designerów”, wydarzenie stworzone przez Marie-Christiane Marek i Komitet Montaigne, łączy artystyczny design z imprezą charytatywną. Celem jest zaprojektowanie choinki bożonarodzeniowej przez luksusowe marki i prezentacja ich wyjątkowych wizji. Prace będą pokazane w Théâtre des Champs-Elysées 19 i 20 listopada, a następnie zostaną zlicytowane podczas aukcji charytatywnej na rzecz badań dotyczących choroby nowotworowej.

Choinka Wolności zostanie zaprezentowana po raz pierwszy 16 i 17 listopada w DS World Paris, 33 rue François 1er.

 

Przez ostatnie 21 lat „Choinka Designerów”, wydarzenie wymyślone i konsekwentnie realizowane przez Marie-Christiane Marek, skupia największe nazwiska ze świata projektantów mody, designu i architektury. Ich projekty stają się przedmiotem aukcji charytatywnej. Artyści prezentują swoje wizje i reinterpretacje choinki, ikony Świąt Bożego Narodzenia.

 

19 i 20 listopada Komitet Montaigne zorganizuje kolejną edycję wydarzenia w paryskim Théâtre des Champs-Elysées. Marka DS kolejny raz bierze udział w tym przedsięwzięciu wraz z innymi luksusowymi markami. Zaprezentuje drzewko zaprojektowane przez stylistów Marki, wykonane przez mistrzów rękodzieła z Warsztatu DS.

Thierry Metroz, Dyrektor Designu Marki DS: „Choinka Wolności, zaprojektowana na kolejną edycję „Choinki Designerów”, doskonale odzwierciedla styl Marki DS. Styl, który jest wyrazem wyjątkowego połączenia zaawansowanego rękodzieła z duchem awangardy i najnowocześniejszą technologią. To świadectwo ciągłych poszukiwań, kreatywności i łamania ustalonych schematów”.


CHOINKA WOLNOŚCI – OWOC AWANGARDOWYCH TECHNOLOGII…

Zespół designerów Marki DS, wykorzystując możliwości projektowania parametrycznego, dał pokaz swoich umiejętności tworząc to wyjątkowe dzieło. Choinka Wolności to hołd złożony wyobraźni, nieskrępowanej kreatywności i poszukiwaniu nowych wymiarów designu. Projektowanie parametryczne to innowacyjny i awangardowy dla sektora motoryzacyjnego proces, który pozwala stylistom wykraczać poza wytyczone schematy. Technologia ta została już wykorzystana przy projektowaniu grilla i futurystycznej deski rozdzielczej modelu DS E-TENSE, wyjątkowego samochodu, wyrażającego przyszłość Marki. Metoda ta doskonale łączy się z nowymi technologiami produkcji, co pozwala tworzyć formy dotąd niemożliwe do wyprodukowania.

„Nowe metody projektowania, które wykorzystujemy w Marce DS, uwalniają w nas pokłady kreatywności, pozwalają przełamywać schematy stylistyczne i przekraczać granice. Możliwość redefinicji koncepcji designu daje naszej inwencji nowy impuls. Wkraczamy w nową erę!” – powiedział Thierry Metroz.

Wyrzeźbiona, unosząca się w powietrzu Choinka Wolności to trójwymiarowa, strukturalna rama przestrzenna wykorzystująca jeden motyw – logo DS. Wyprodukowane z wykorzystaniem technologii 3D drzewko jest wykonane z polimeru, materiału umożliwiającego pełną zgodność gotowego dzieła z projektem.

 

… WYKONANY PRZEZ MISTRZÓW RĘKODZIEŁA Z WARSZTATU DS

Choinka Wolności ma kolor stali, a jej podstawa została polakierowana kolorem Amétryne Green, charakterystycznym dla DS E-TENSE. Sprawność i dbałość o detale, znaki firmowe członków zespołu Warsztatu DS, były kluczowe dla powodzenia tego projektu. Drzewko zostało wykończone ręcznie i wypolerowane w celu uzyskania efektu metalicznej powłoki. Kolejnym etapem prac było nałożenie przez lakiernika koloru w sposób, który dał efekt płynnego przenikania się barw.

Choinka Wolności to wyjątkowe dzieło, stworzone na potrzeby 21. edycji „Choinki Designerów”. Ma 500 mm wysokości, 400 mm szerokości i średnicę wynoszącą 200 mm. 

Praca zostanie zaprezentowana w środę 16 i czwartek 17 listopada w DS WORLD PARIS, a następnie 19 i 20 listopada w Théâtre des Champs Elysées.

 

Powrót