„MANIFEST WOLNOŚCI” LUB DUCH AWANGARDY

WYRAŻONY W NOWYM PROJEKCIE Z MOŻLIWOŚCIĄ WYDRUKOWANIA W 3D

Marka DS, równolegle do paryskich targów sztuki współczesnej FIAC, prezentuje w mediach społecznościowych swoją najnowszą kreację – „Manifest Wolności”.

 

Marka idzie jeszcze dalej i dzieli się swoją pracą z miłośnikami sztuki i społecznością DS, umożliwiając wydruk w technologii 3D. Odpowiedni plik dostępny jest do 25 listopada na oficjalnym profilu Marki DS na Twitterze i Facebooku. Wyrzeźbione, unoszące się w powietrzu linie tworzące Manifest Wolności zostały zaprojektowane przez designerów DS Automobiles Styling Centre. Ten projekt to hołd złożony wolności tworzenia, którą w dzisiejszych czasach umożliwia projektowanie parametryczne.

 

Marka DS, równolegle do paryskich targów sztuki FIAC, prezentuje Manifest Wolności na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Zespół projektantów Marki DS, wykorzystując doświadczenie w projektowaniu parametrycznym i technologii 3D, zainwestował wiele kreatywnej energii aby stworzyć nowe dzieło, będące hołdem dla wolności tworzenia, wyobraźni i odkrywania nowych przestrzeni. Projektowanie parametryczne to innowacyjna, awangardowa technika, która pozwala projektantom samochodów wyjść poza schematy stylistyczne. Metoda ta została już wykorzystana przy projektowaniu futurystycznej deski rozdzielczej i finezyjnego grilla modelu DS E-Tense. Może być łączona z nowymi technologiami produkcji, dzięki czemu powstają formy dotychczas niemożliwe do wyprodukowania.

Komentując to wydarzenie, Thierry Metroz, Dyrektor Stylu DS, powiedział: „Technologie, których używamy przy projektowaniu, pozwalają nam uwalniać nowe pokłady kreatywności, przełamywać schematy stylistyczne, tworzyć nowe formy i przekraczać granice. Możliwość ponownego zdefiniowania metod projektowania uruchamia nowe pokłady inwencji. Wkroczyliśmy właśnie w nową erę!”

Dodał: „Manifest Wolności, stworzony przez zespół moich projektantów, to hołd złożony tworzeniu bez granic, z wykorzystaniem szerokiej palety nowych języków projektowania. Jest efektem odkrywania nowych koncepcji designu. Dla Marki to kolejny krok naprzód na drodze wykorzystywania nowej, nieskrępowanej wolności formalnej”

Wyrzeźbiony, unoszący się w powietrzu Manifest Wolności to trójwymiarowa rama przestrzenna, stworzona z wykorzystaniem pojedyńczego komponentu monogramu DS. Praca wykonana jest w odcieniu stali z podstawą polakierowaną kolorem Amétryne Green, nawiązującym do nadwozia DS E-Tense – wyjątkowego modelu, będącego symbolem przyszłości Marki DS.

 

Dla tych, których oczaruje ta nowa praca, Marka DS stworzyła możliwość wydrukowania jej w 3D udostępniając do 25 listopada na Facebooku i Twitterze odpowiedni plik.