DS Virgin Racing z radością informuje, że José María López, podwójny mistrz świata cyklu FIA WTCC, zostanie partnerem Brytyjczyka Sama Birda w sezonie 2016/17 Mistrzostw Formuły E.

DS Virgin Racing ogłasza nowy skład kierowców na trzeci sezon mistrzostw

33-letni López zastąpi Jeana-Erica Vergne’a i wesprze zespół w wyścigach Formuły E. Argentyńczyk ma ogromne doświadczenie, jest aktualnym mistrzem świata i z 244 punktami prowadzi w cyklu wyścigów samochodów turystycznych FIA WTCC w sezonie 2016. Wygrał już 6 rund w tym sezonie.

 

Przed samochodami turystycznymi, „Pechito”, jak go nazywają przyjaciele, odnosił sukcesy w wyścigach bolidów jednomiejscowych. Wygrał włoskie Mistrzostwa Formuły Renault w 2002 roku, zdobył tytuł mistrza Formuły Eurocup FR V6 w 2003 roku. Był też kierowcą testowym w Formule 1.

 

Bird, który rozpocznie trzeci sezon w zespole, zaliczył kolejny udany rok i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając 88 punktów. Ten 29-letni zawodnik odniósł swoje trzecie zwycięstwo w FIA Formule E na torze w Buenos Aires, gdzie prowadził od startu do mety. Wyścig w Putrajaya (Malezja) zakończył na imponującym, drugim miejscu, trzykrotnie zdobył pole position, najczęściej spośród wszystkich kierowców w sezonie 2015-16.

 

Po oświadczeniu zespołu Sam Bird powiedział: „Ten sezon to kolejny, pozytywny krok naprzód, wierzę, że DS Virgin Racing odniesie sukces. W drugiej połowie sezonu pokazaliśmy, że potrafimy utrzymać wysokie tempo. Jeżeli będziemy w stanie zamienić je na więcej zwycięstw, nasz samochód w przyszłym sezonie powalczy o mistrzostwo”.

 

Alex Tai, Dyrektor zespołu DS Virgin Racing: „Z radością przedstawiam skład kierowców na przyszły sezon i witam José Maríę w rodzinie DS Virgin Racing. José to mistrz świata, najwyższej klasy kierowca, który był bardzo szybki i pokazywał niezwykłą konsekwencję w każdym cyklu, w którym się ścigał. Jestem pewien, że będzie w stanie przekuć te umiejętności w sukces w wyścigach Formuły E. Dołączy do Sama, który w poprzednich dwóch latach udowodnił, że jest jednym z najszybszych i najbardziej utalentowanych kierowców w stawce. Jestem przekonany, że atuty Sama, José i całego zespołu przełożą się na zwycięstwa w kolejnych edycjach, które z pewnością będą wymagały od kierowców dużych umiejętności, konsekwencji i ciężkiej pracy. Dodatkową zaletą jest charakter obu kierowców, których sportowa postawa doskonale odzwierciedla cele, jakie sobie stawiam w tej dyscyplinie sportu”.

 

Xavier Mestelan Pinon, Szef DS Performance, dodał: „José to fantastyczne wzmocnienie DS Virgin Racing, to światowej klasy kierowca, który zdominował wyścigi WTCC w poprzednich dwóch sezonach i jest liderem bieżącej serii. Pracował z nami w DS Performance nad przygotowaniem samochodu na trzeci sezon. W naszym pierwszym sezonie w Formule E udało się zdobyć trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Wierzymy, że José i Sam stworzą zespół kierowców, który pomoże nam zdobyć mistrzostwo w następnym sezonie”.

 

Trzeci sezon Mistrzostw FIA Formuły E rozpocznie się 9 października w Hong Kongu.