ZESPÓŁ DS VIRGIN RACING ZDETERMINOWANY, BY POKAZAĆ PEŁNIĘ SWOICH MOŻLIWOŚCI W MARAKESZU

Zespół DS Virgin Racing jest zdeterminowany, aby po nieudanym otwarciu w Hong Kongu pokazać swoje możliwości w Marakeszu

Celem zespołu w wyścigu nr 2 jest przełożenie doskonałych osiągów bolidów i umiejętności kierowców na punkty w klasyfikacji.

 

Zespół DS Virgin Racing jedzie do Marakeszu po dobry wynik, który zatrze złe wrażenie po wyścigu w Hong Kongu. Mimo, że oba bolidy zakończyły kwalifikacje zajmując miejsca startowe w świetnym, drugim rzędzie, zespół nie zdobył punktów. Wszyscy z nadzieją czekają na rezultat wyścigu nr 2, debiutu FIA Formuły E w Afryce.

 

Zespół zna już tor w Marakeszu. José María Lopez: „Ścigałem się i wygrywałem tam trzykrotnie, jeszcze w serii WTCC. To ciasny tor, jednak bolidy Formuły E są nieco mniejsze od samochodów WTCC więc nie powinno być problemu. To będzie ciekawa walka”.

 

Doświadczenie zespołu na tym terenie nie ogranicza się do kierowców. Nasi inżynierowie czuwali nad wieloma wyścigami i zwycięstwami w Marrakeszu, co daje DS Virgin Racing dużą przewagę. Testy na symulatorze pokazały, że najwyższa możliwa prędkość dla bolidów Formuły E na tym torze wynosi 210 km/h wobec 205 km/h dla samochodów serii WTCC.

Tor jest zupełnie inny, niż ten w Hong Kongu. Ma 12 zakrętów (9 w Hong Kongu), jest też dłuższy o ponad pół kilometra. Ponieważ jest to najdłuższy tor w serii FIA Formuła E, wyzwaniem dla zespołów będzie opracowanie odpowiedniej taktyki, pozwalającej optymalnie gospodarować energią bolidów. Mistrzem w tej konkurencji jest Sam Bird, co udowodnił w Hong Kongu, prowadząc w stawce przez kilka okrążeń przed zmianą samochodu.

 

Tor w Marakeszu nie będzie jedynym miejscem, gdzie opracowywane będą kluczowe strategie. Równolegle do wyścigu odbędzie się Szczyt Cop 22, spotkanie światowych liderów, dotyczące zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych. DS Virgin Racing będzie gospodarzem Szczytu Innowacyjności, który odbędzie się przed strefą serwisową zespołu 10 listopada i zgromadzi panelistów z wielu krajów, którzy przedyskutują temat samochodów elektrycznych i technologii przyjaznej środowisku.

„Polecieliśmy w kosmos, odbyliśmy lot na biopaliwie i byliśmy pierwszymi, którzy zorganizowali samotny lot non-stop dookoła świata. Virgin to lider w rozwoju technologii przyjaznych środowisku” – powiedział Alex Tai, Szef Zespołu.

 

Fani również mogą przyczynić się do sukcesu DS Virgin Racing w nowym sezonie, przekazując swój głos Fanboost na jednego z kierowców zespołu – Sama Birda lub José Maríę Lópeza. Można tego dokonać poprzez oficjalną aplikację wyścigów FIA Formuły E, stronę internetową (www.fiaformulae.com/fanboost), Twittera lub Instagram, umieszczając hashtag #Fanboost, a po nim #SamBird lub #JoseMariaLopez. W zeszłym sezonie zespół DS Virgin Racing otrzymał największą liczbę głosów #Fanboost!

Powrót