ZESPÓŁ DS VIRGIN RACING AWANSOWAŁ NA TRZECIE MIEJSCE W KLASYFIKACJI MISTRZOSTW

PO WYŚCIGU W MEXICO CITY

Pełen wrażeń wyścig Mexico ePrix zakończył się miejscem na podium dla Sama Birda. Jose Maria Lopez przekroczył metę jako szósty.

 

Po intensywnym i dramatycznym wyścigu na Autodromo Hermanos Rodriguez zespół DS Virgin Racing awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji mistrzostw. Sam Bird zdobył miejsce na podium, a Jose Maria Lopez zakończył rywalizację na szóstej pozycji.

Osiągnięty rezultat jest dla zespołu bardzo zachęcający. Potwierdza, że bolidy DSV-02 są w stanie osiągać doskonałe czasy.

 

Zespół wykonał fantastyczną robotę – komentował Sam Bird.– W czasie wolnych treningów nie mieliśmy prędkości. Problem ten udało się szybko rozwiązać i w tej sytuacji nasze miejsca na mecie – trzecie i szóste – trzeba uznać za znakomity wynik.

 

Mój bolid spisywał się dziś rewelacyjnie – mówił na mecie José María López.– Przez całą pierwszą część wyścigu byłem szybszy od wszystkich innych w peletonie i mogłem gospodarować zyskaną przewagą. Po raz pierwszy w tym sezonie czułem, że mam tempo, chwyciłem rytm i mogę wygrać. Uznałem, że powinienem jak najszybciej wyprzedzić d’Ambrosio. Okazuje się, że próbę tę podjąłem w złym miejscu, ale przynajmniej Sam uratował sytuację i ostatecznie dowiedliśmy, że mamy już wystarczający potencjał, by wygrywać wyścigi

NASTĘPNY KROK: MONACO

Alex Tai, szef zespołu: "Jestem zachwycony dzisiejszą dyspozycją całego zespołu mimo, że nie udało się zdobyć pierwszego i drugiego miejsca. Samochody były dobrze przygotowane od strony technicznej, przyjęliśmy optymalną strategię, a kierowcy pokazali, na co ich stać. Myślimy o kolejnej rundzie w Monaco z rosnącym poczuciem pewności siebie".

 

Aby uzyskać więcej informacji o zespole DS Virgin Racing, odwiedź stronę http://www.ds-virginracing.com