DS OFICJALNYM PRODUCENTEM W SERII FIA FORMUŁA E

Długoterminowe zaangażowanie jako oficjalny producent będzie dodatkowym impulsem dla Marki na drodze rozwoju technologii budowy samochodów elektrycznych. Z pewnością przyczyni się też do szybszego wprowadzenia tych rozwiązań do gamy modeli obecnych na rynku. Proces ten już się rozpoczął, wraz z prezentacją nowego DS 7 CROSSBACK, który będzie dostępny w wersji hybrydowej plug-in.


Marka DS już od sezonu 2015/2016 jest obecna w Mistrzostwach Formuły E, rozwijając dział sportowy DS Performance oraz zespół DS Virgin Racing. Zgoda FIA to kolejny etap zaangażowania producenta w serię wyścigów samochodów elektrycznych.


Mistrzostwa elektrycznych, jednomiejscowych bolidów, które odbywają się na czterech kontynentach w metropoliach takich jak Hong Kong, Montreal, Marakesz, Buenos Aires, Paryż, Berlin i Nowy Jork, doskonale odzwierciedlają awangardowe podejście Marki DS do motoryzacji. Wyścigi odbywają się w bezpośredniej bliskości publiczności, ich motywem przewodnim jest innowacyjność. Wartości te przekonały przedstawicieli Marki, by zaangażować się w wyścigi bardziej, niż dotychczas.


Aby podkreślić obecność w drugim sezonie startów (2016/2017), jesienią Marka zaprezentowała bolid DSV-02. Silnik elektryczny, skrzynia biegów i pozostałe podzespoły wraz z montażem tych elementów na tylnej osi zostały zaprojektowane i wykonane w siedzibie działu sportowego Marki w Wersalu pod Paryżem. Zespół DS Virgin Racing korzystał również z symulatora, skonstruowanego przez DS Performance.


Począwszy od sezonu 2018/2019 przez okres przynajmniej trzech lat Marka DS będzie konstruowała własne bolidy. Kierowcy będą mogli wykorzystać tylko jeden samochód przez cały wyścig, dlatego zespoły chcące liczyć się w stawce będą musiały porozumieć się z jednym z oficjalnych producentów, zatwierdzonych przez FIA. Marka DS będzie jednym z nich.


Inicjatywa ta będzie silnym impulsem dla Marki, aby rozwijać gamę samochodów elektrycznych. Pierwszy z nich, DS 7 CROSSBACK dostępny z jednostką hybrydową plug-in, został zaprezentowany na tegorocznych targach w Genewie. Kolejne modele również skorzystają z doświadczenia inżynierów Marki DS, zdobytego na torach wyścigowych Mistrzostw FIA Formuły E.


Yves Bonnefont, Dyrektor Marki DS: „Sport samochodowy to nieocenione źródło nowej wiedzy, badań i testów. Jestem przekonany, że Formuła E to sport XXI wieku. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy zaliczeni przez FIA do grona oficjalnych producentów. Marka DS i jej dział sportów samochodowych rozwija zaawansowaną technologię, która zapewni naszym klientom dostęp do najnowocześniejszych elektrycznych i hybrydowych modeli. Po debiutanckim DS 5 Hybrid 4x4, wprowadzamy na rynek DS 7 CROSSBACK z jednostką hybrydową E-Tense, która bazuje na silniku benzynowym. W przyszłości każdy z naszych modeli będzie dostępny w wersji elektrycznej lub hybrydowej.”.


Xavier Mestelan Pinon, Dyrektor DS Performance: “DS jest młodą marką, dlatego DS Performance funkcjonuje dopiero od sierpnia 2015 r. Zaliczenie nas do grona oficjalnych producentów Mistrzostw FIA Formuły E sprawi, że będziemy jeszcze bardziej zaangażowani, włożymy jeszcze więcej wysiłku w badania. Działania te przyspieszą proces wprowadzania samochodów elektrycznych do gamy modeli DS. Zespół naszych inżynierów ma przed sobą niesamowite wyzwanie w postaci wyprodukowania jednomiejscowego, elektrycznego bolidu, który wytrzyma trudy całego wyścigu.

 

Piąta seria wyścigów Formuły E będzie przełomowa. Jesteśmy dumni, że będziemy aktywnie uczestniczyć w tej technicznej rewolucji.”