DS na Retromobile

Ognista czerwień, jasny błękit, złocisty beż, szykowna czerń i zieleń Amétrine… Pięknie dobrane, kontrastujące ze sobą barwy nadwozi prezentowanych samochodów (udostępnionych grzecznościowo przez klub Amicale Citroën & DS France oraz inne kluby entuzjastów obu marek*) to prawdziwa esencja francuskiego art de vivre. Spójrz w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Marki DS podczas pokazu Rétromobile, który odbędzie się w terminie 8-12 luty w paryskim Porte de Versailles Exhibition Centre.

 

„Innowacyjność, doskonałość oraz awangardowe wzornictwo to podstawowe wartości francuskiej marki DS, która czerpie bezpośrednią inspirację od swych wspaniałych przodków. DS 19 i SM to modele, które są ponadczasową kwintesencją luksusowej francuskiej motoryzacji. Pokazujemy te wspaniałe samochody zabytkowe podczas 42. edycji Rétromobile wraz z naszym najnowszym projektem DS E-Tense. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na pełen harmonii balans pomiędzy wyjątkowym designem i zaawansowaną technologią, komfortem i żywiołowością, doskonałymi, tradycyjnymi materiałami wykończeniowymi i nowoczesnym wyrafinowaniem” – powiedział Yves Bonnefont, Dyrektor Marki DS.

Rétromobile to numer jeden pośród pokazów zabytkowej motoryzacji, to wydarzenie, którego nie można przegapić. W tym roku pokaz odbędzie się w dniach 8-12 luty w paryskim Porte de Versailles Exhibition Centre. Marka DS zaprezentuje swoje najsłynniejsze modele na 400 metrach kwadratowych w Hali nr 1. DS i SM, kamienie milowe rozwoju motoryzacji, będą wystawione wraz z najnowszym DS E-Tense, kolejnym wcieleniem tego samego ducha awangardy. Marka zaprasza zwiedzających do odbycia jedynej w swoim rodzaju podróży w czasie, zaczynając od zabytkowych DS i SM, a kończąc na futurystycznym DS E-Tense. Goście będą mieli niepowtarzalną okazję, by spotkać się z ekspertami i porozmawiać z członkami klubów kolekcjonerów zabytkowej motoryzacji.

 

UDERZAJĄCE KOLORY, KTÓRE PRZYCIĄGAJĄ WZROK

“Każda kobieta powie, że samochód to znacznie więcej niż silnik, skrzynia biegów i inne elementy. To, co ma prawdziwe znaczenie, to design i kolor. Oczywiście, nie ocenisz książki po okładce, jednak samochód to co innego.  (…) Paleta kolorów prezentowanych samochodów została bardzo uważnie wyselekcjonowana, dokładnie tak, jak projektant mody dobiera kolory swojej nowej kolekcji. (…)”**. Wystarczy spojrzeć na wybór samochodów, eksponowanych przez Markę DS podczas swojej trzeciej edycji Rétromobile. Widać, że wzięli sobie te słowa do serca.

-      DS 21 Cabriolet Export US, z września 1966 r.: połyskujący klejnot motoryzacji. Prasa branżowa z tamtych lat nie mogła znaleźć słów, aby opisać ten wyjątkowy przykład francuskiego luksusu.

-      DS 23 IE Pallas, z klimatyzacją, czarny, z 1974 r.: najwyższy poziom wyrafinowania.

-      DS 20 Estate, kolor Delta Blue, z 1975 r.: piękno metalicznego połysku.

-      SM Export Japan, kolor Tholonet Beige, z 1972 r.: rzadki i wyjątkowy.

-      SM Carburateur, czerwony z czarnym dachem, z 1971 r.: uderzający kontrast, uderzający efekt.

-        DS E-Tense: wyjątkowy, elektryzujący i pełen mocy. Absolutnie unikatowy DS E-Tense to wizja przyszłości samochodu GT i przykład kierunku rozwoju Marki DS. Model ten jest esencją zaawansowania technologicznego i wyrafinowania.

 

PAMIĄTKI Z PODRÓŻY W CZASIE W SKLEPIE DS

Kilka kroków od Belles, ekspozycji Marki DS na pokazie Rétromobile, znajduje się Adventure Peugeot, Citroën & DS Shop – sklep, w którym goście mogą nabyć pamiątki z tej niepowtarzalnej podróży w czasie. Znajdą tam wiele miniaturowych modeli zabytkowych DS i SM, jak również DS E-Tense i inne samochody z aktualnej gamy producentów. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno chwilowi entuzjaści, jak i kolekcjonerzy, starsi i młodsi. W sklepie można również nabyć szereg ubrań i akcesoriów w kolorach typowych dla Marki DS. 

 

DS na Retromobile

 
 

 *Stoisko DS AUTOMOBILES na Rétromobile (Hala 1), lista obecnych Klubów DS i SM:

- Amicale Citroën & DS France z DS 21 Cabriolet Export US – rok modelowy 1967

- DS-ID club de France i DS club révolution 55 z DS 20 Break Confort z 1975 roku

- Club Idéale DS France z DS 23 IE PALLAS z 1975 roku

- Euro SM club z SM Export Japon z 1972 roku

- SM club de France z SM carburateur z 1971 roku

 

** Fragment artykułu Citroëna do użytku zewnętrznego p.t. „Comment la DS est-elle peinte?” („Jak DS jest pomalowany?”) z 22 marca 195X (rok nieczytelny na zarchiwizowanym dokumencie)*