ALEX LYNN

NOWYM KIEROWCĄ TESTOWYM ZESPOŁU DS VIRGIN RACING

Alex Lynn, kierowca testowy F1, Mistrz GP3 i zwycięzca wyścigu w Macau: „Formuła E to bezdyskusyjnie najbardziej konkurencyjne wyścigi na świecie. Chcę brać w nich udział.”  


Alex Lynn


Zespół DS Virgin Racing podpisał kontrakt z Aleksem Lynnem, kierowcą testowym F1 i zawodnikiem serii GP2 oraz GP3.

 

23-letni Lynn wnosi do ekipy bogactwo doświadczeń i sukcesów w wyścigach bolidów jednomiejscowych. Wygrał wiele zawodów Formuły Renault w Wielkiej Brytanii oraz serii GP3, zwyciężał również w GP2.
Triumfował w Macau, był też kierowcą testowym w Formule 1.

 

Lynn znacząco wzmocni zespół. „DS Virgin Racing to najbardziej ekscytujący team w Mistrzostwach Formuły E. To pasjonaci wyścigów, którzy zrobią wszystko, aby zwyciężyć. Ich marketing nie ma sobie równych,
a bolid DSVO2 wygląda wspaniale. To istotne elementy z punktu widzenia kierowcy. Nie mówiąc już o tym, że ich samochody regularnie wygrywają!”.

 

Lynn wyjaśnił, czym dla niego jest ten sport: „Formuła E to bezdyskusyjnie najbardziej konkurencyjne wyścigi samochodowe na świecie, w których rywalizują kierowcy najwyższej próby.
Moim celem jest ściganie się w najlepszych seriach, dlatego właśnie starałem się dostać do Formuły E. Zespół DS Virgin Racing to był mój pierwszy wybór. Jestem zachwycony, że podpisałem ten kontrakt!”

 

Team DS Virgin Racing widzi Aleksa w roli całorocznego kierowcy testowego. Jego wiedza będzie służyła rozwojowi samochodu i przygotowaniu innych kierowców. Tak Lynn skomentował swoją funkcję w zespole:
„Podoba mi się połączenie ścigania się w warunkach ulicznych z wyzwaniem w postaci odpowiedniego zarządzania energią. Sądzę, że praca w Formule E całkowicie spełni moje oczekiwania. Nie mogę się doczekać współpracy z Samem i Jose, wspólnych testów oraz prac nad rozwojem bolidu na symulatorze DS Performance w Satory”.

 

Alex Tai, Szef Zespołu DS Virgin Racing: „Jestem bardzo zadowolony, że pozyskaliśmy kierowcę tego kalibru i z takim potencjałem, jakim jest Alex Lynn. To świadectwo siły i prestiżu Formuły E,
skoro profesjonaliści takiego formatu dołączają do nas. To nie przypadek, że Alex wybrał nasz zespół. Nie możemy się doczekać, co pokaże za kierownicą naszego bolidu”.

 

Aby uzyskać więcej informacji o zespole DS Virgin Racing, odwiedź stronę http://www.dsautomobiles.pl/swiat-ds/ds-life/ds-virgin-racing.html